Indringers in de bloemenpracht worden verwijderd.
Indringers in de bloemenpracht worden verwijderd. Jaap van den Broek

Indringers op Soester Eng gezamenlijk aangepakt

15 juni 2024 om 08:00 Natuur en milieu

SOEST Tussen de bloemenpracht en de akkerkruiden die zij ingezaaid op de Eng kunnen indringers komen. Om het fraaie aanzien van de Eng niet te laten verstoren, worden de ongewenste planten verwijderd door vrijwilligers.

Dat gebeurt op zaterdag 6 juli op initiatief van de Stichting Vrienden van de Eng en Pieter Kuijer. Deze Soester agrariër heeft met steun van veel Soesters weer tientallen meters bloemenranden langs verschillende akkers op de Eng ingezaaid. Deze zogenoemde akkerkruidenmiddag is van 13.30 tot 16.00 uur.

Kuijer en de Vrienden van de Eng geven bij De Windhond aan de Veldweg eerst uitleg over de verschillende soorten akkerkruiden en ongewenste planten. Daarna gaan ze in de bloemenranden die laatste categorie opsporen en verwijderen. Er wordt die middag gezorgd voor koffie, thee, limonade.

Aanmelden kan via info@soestereng.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie