
Wilfert Verweij maakt naam in Portugal
11 september 2022 om 10:30 KunstSOESTERBERG Het is een bijzondere expositie van zijn nieuwste werken die de Soesterbergse epoxykunstenaar Wilfert Verweij op zaterdag 17 en zondag 18 september houdt in zijn atelier aan de Stemerdingweg 27. De wanddecoraties die hij onder de titel Energies for Life daarvoor heeft gemaakt, zijn de voorbodes van zijn deelname aan de Masters Expo. Deze wordt in december in de RAI gehouden. Hij is daar één van de geselecteerde exposanten.
door Jan van Steendelaar
Verweij is ook internationaal doorgebroken doordat de presentatie van zijn kunst op social media in het buitenland de aandacht heeft getrokken. Dit heeft hem de uitnodiging opgeleverd van een vijfsterren hotel in het Portugese Sintra, een stad met 380.000 inwoners in een streek met niet minder dan 13.564 bezienswaardigheden. Er komen dagelijks 6.000 bezoekers, vooral historici en kunstliefhebbers. De stad staat op de Werelderfgoedlijst van Unesco.
GASTENKAMER Het hotel heeft zeven gerenommeerde internationale kunstenaars uitgenodigd om een gastenkamer in te richten met kunst die zij maken. Net als van de anderen is ook het werk in de Wilfert Verweij kamer is te koop, zodat de inrichting steeds wijzigt. Daarnaast mag hij ook kunst leveren voor de hoteltuin van drie hectare. De opening van de kunstkamers en de tuinexpositie is volgend jaar februari.
Maar eerst is er aanstaand weekend de expositie Energies voor Life. Om de bezoekers volop de gelegenheid te geven in alle rust de kunst te bekijken, is er een proeverij van Portugese wijnen, gepresenteerd door Robert Biever, ,,want bij kunst kijken hoort gewoon een wijntje,” zegt Verweij.
Expositie Energies for Life, Stemerdingweg 27 Soesterberg, zaterdag 17 september 17-21 uur, zondag 18 september 14-19 uur.










