Mediteren en wandelen in de Korte Duinen. Dat gebeurt woensdag voor de laatste keer.
Mediteren en wandelen in de Korte Duinen. Dat gebeurt woensdag voor de laatste keer. Floris Aukema

Laatste wandeling met meditatie in Soester Korte Duinen

20 mei 2026 om 08:00 Activiteiten

SOEST Floris Aukema begeleidt op woensdag 27 mei voor de laatste keer zijn ‘Wandeling met Meditatie’ in natuurgebied de Korte Duinen. Na twintig jaar stopt Aukema met de maandelijkse activiteit. ,,De bezieling is er nog steeds, maar ik voel dat het tijd is om de bakens te verzetten.”

De wandelingen ontstonden volgens Aukema vanuit een eenvoudige behoefte: rust, stilte en aandacht voor wat er in het moment ontstaat. Iedere vierde woensdag van de maand trok hij met deelnemers de natuur in voor een combinatie van stiltewandeling en meditatie. Tijdens de bijeenkomsten stond telkens een ander thema centraal. ,,In die stilte ontstaat vaak verwondering en verbinding, met de natuur, maar ook met elkaar”, vertelt Aukema.

Na afloop onder het genot van een drankje vroeg ik mensen wat ze hadden ervaren. Dat werden vaak heel wezenlijke gesprekken

PERSOONLIJKE INZICHTEN

De gesprekken achteraf maakten veel indruk. ,,Na afloop onder het genot van een drankje vroeg ik mensen wat ze hadden ervaren. Dat werden vaak heel wezenlijke gesprekken. Mensen deelden persoonlijke inzichten of gevoelens.”
Waarom hij nu stopt? Volgens Aukema is het vooral een innerlijk gevoel dat het tijd is voor vernieuwing. ,,Ik heb dit jarenlang met heel veel plezier gedaan, maar ik merk dat er een andere vraag in mij leeft. Wat wil ik nog toevoegen? Dat betekent niet dat ik het niet meer mooi vind. Integendeel, ik ga het zeker missen.”

WISSELENDE GROEPEN

De meditatiewandelingen trokken wisselende groepen deelnemers. Soms liepen er vijftien mensen mee over de heide, de laatste jaren waren dat kleinere groepjes van vier tot tien personen. Volgens Aukema deed het aantal er nooit echt toe. ,,Zelfs met één deelnemer kon het bijzonder zijn. Ik paste de wandeling altijd aan op het moment en op de mensen die er waren.”

Stilzitten gaat Aukema na 27 mei zeker niet doen. ,,Ik ben van oorsprong ingenieur en die kant van mij wordt weer wakker. Ik ben veel bezig met geometrische vormen, hout, koper en energiewerk. Ik vind het fascinerend hoe vorm, materie en energie elkaar beïnvloeden.”

De laatste wandeling start woensdag 27 mei om 10.00 uur vanaf parkeerplaats Restaurant De Korte Duinen.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie