
Zwemrecords van Soesters in nationale titelraces
24 juni 2024 om 12:45 ZwemmenSOEST Voor De Duinkikkers stond de afgelopen week het tweede van drie NK-weekeinden op het programma. Dit keer werd de Soester zwemvereniging vertegenwoordigd door Abel op den Velde en Anna Strang van Hees. Zij verschenen aan de start in het Pieter van den Hoogenband zwemstadion in Eindhoven.
Op den Velde deed mee aan het meerkamp klassement, waarbij over tien afstanden een algemeen klassement wordt opgemaakt. Nadat de jonge Soester op zeven van de tien afstanden een persoonlijk record op het scorebord had gezet, eindigde hij als dertiende in de meerkamp. Dat wordt gezien als een uitstekend resultaat. Hij onderstreepte dat door derde te worden op de 400 meter vrije slag en ook nog eens in het rugslagklassement (opgemaakt over 100 rug en 200 rug). In z’n totaliteit eindigde Op den Velde vijfmaal in de top 8.
ZIEK
Voor Strang van Hees begon het toernooi vervelend. In de aanloop was ze namelijk ziek geworden en tijdens het njk ondervond ze daar nog de gevolgen van. Op vrijdagmiddag zwom ze de 400 wissel, maar dat ging niet zoals gehoopt. Op zondagochtend volgde de 400 vrij. Ze stond iets fitter aan de start, wat een sprankje hoop opleverde. Een uitstekende race leverde een persoonlijk record met een verbeterign van vijf seconcen op, waarmee ze zich revancheerde.
Komend weekend komen tien Duinkikkers in actie op de NK sprint, terwijl Mark Strang van Hees de jaargangfinale zwemt, het officieuze NK voor Minioren.
















