'Piep zei de Muis' krijgt in Soest een derde groep voor kinderen met stress.
'Piep zei de Muis' krijgt in Soest een derde groep voor kinderen met stress. welzin

Subsidie voor derde groep voor kinderen die thuis met spanning te maken hebben

1 oktober 2026 om 14:33 Zorg

SOEST ‘Piep zei de muis’ is een traject voor kinderen die op de een of andere manier thuis te maken hebben met stress en spanningen. De vraag hiernaar is dusdanig dat er een derde groep moet komen. Om die te kunnen starten, verleent de gemeente Soest een subsidie van 20.000 euro aan Welzin dat zorgdraagt voor de uitvoering.

Welzin begeleidt al twee groepen met kinderen, maar heeft ook een wachtlijst voor nog eens acht kinderen bij wie de thuissituatie niet optimaal is. Vandaar dat Welzin als uitvoerder en Eemkracht als verwijzer Soest hebben gevraagd middelen vrij te maken voor een extra groep van ‘Piep zei de muis’. Het college heeft dat verzoek gehonoreerd.

ZIEKTE, PROBLEMEN, VERSLAVING

De reden van spanningen voor kinderen in de thuissituatie kan enorm verschillen. De stress bij de kinderen kan worden veroorzaakt door ziekte bij iemand in het gezin, maar ook door psychosociale problemen of bijvoorbeeld een verslaving bij een of meer volwassenen. Met de extra subsidie hoopt de gemeente nu dat de wachtlijst bij Welzin voor ‘Piep zei de muis’ kan worden opgelost.

Bij de laagdrempelige ondersteuning van dit traject krijgen de ouders feedback over de gang van zaken.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie