
Boekscout viert feest: al twintig jaar lang uitgever
14 augustus 2026 om 10:14 ZakelijkSOEST Twintig jaar geleden begon Boekscout op een zolderkamer in Soest. Twintig jaar, duizenden boeken en talloze debuterende auteurs later, viert de uitgeverij haar jubileum en kijkt ze vol vertrouwen vooruit naar de volgende hoofdstukken.
Wat op 15 augustus 2006 begon als een kleinschalig initiatief van Lars en Stefanie Meiners, groeide uit tot een gevestigde naam in de Nederlandse uitgeverswereld. Vanuit een kleine zolderkamer ontwikkelde Boekscout zich tot een uitgeverij met een team van achttien medewerkers, die dagelijks werken aan één gezamenlijk doel: auteurs begeleiden bij het verwezenlijken van hun boekendroom.
De boekenwereld verandert voortdurend. Digitalisering, nieuwe leesgewoonten en een steeds groter aanbod maken het voor beginnende auteurs niet makkelijk om gezien te worden. Juist daarom blijft Boekscout investeren in persoonlijke begeleiding en toegankelijkheid.
Want twintig jaar na de start op een zolderkamer is de missie voor de uitgever nog altijd hetzelfde: ‘nieuwe verhalen de kans geven om te stralen in de boekenwereld’.
















