
PvdA en GroenLinks als één samen verder bij verkiezingen in Soest
20 februari 2025 om 09:37 PolitiekSOEST De Soester afdelingen van de PvdA en GroenLinks gaan als één lijst de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 in. Dat hebben de plaatselijke leden van beide partijen besloten.
Het besluit stemt tot tevredenheid bij de voorzitters van beide afdelingen. Peter Donders (PvdA): ,,Door de bundeling van krachten biedt GroenLinks/PvdA de bewoners de kans te kiezen voor een sociaal en groen beleid.”
Ook Herman Exalto, voorzitter van GroenLinks, is blij met deze vorm van samenwerking. ,,Juist nu is het belangrijk dat we zorgen dat iedereen in Soest mee kan doen in onze samenleving en staan voor behoud van natuur in onze gemeente.”
‘KRACHTIGE COMBINATIE’
Door de samenwerking ontstaat volgens PvdA en GroenLinks een krachtige combinatie. ,,Waarmee de belangrijke doelen op het gebied van woningbouw, verduurzaming, werk en inkomen, onderwijs en natuurbehoud gerealiseerd kunnen worden.”
GroenLinks was in 2022 een van de winnaars bij de raadsverkiezingen in Soest. Ondanks de drie zetels die werden behaald, viel de partij buiten de boot bij de coalitieonderhandelingen. De grote drie (Soest2002, GGS en VVD, met elk vijf zetels) vormden een college met de PvdA (2 zetels).
De kleinste coalitiepartner en de grootste oppositiepartij van dit moment gaan bij de volgende verkiezingen als één lijst de gunst van de kiezer proberen te winnen.
Een ander politiek samenwerkingsverband (ChristenUnie/SGP, 2 zetels) valt volgend jaar uiteen. Deze combinatie maakte vorig jaar bekend dat ze uit elkaar gaan door te grote verschillen in bepaalde standpunten.
















