
Stichting Welzijn Ouderen weg uit Ontmoetingscentrum Soesterberg
6 januari 2024 om 14:46 MensenSOESTERBERG Het was een memorabel moment vrijdagmiddag in Ontmoetingscentrum Soesterberg. Het was de laatste keer dat er de traditionele nieuwjaarsreceptie van de Stichting Welzijn Ouderen (SWOS) werd gehouden. Volgend jaar is deze bijeenkomst in het nieuwe sociaal-cultureel centrum in Den Bergh.
door Jan van Steendelaar
Als straks de SWOS-activiteiten in het Ontmoetingscentrum daarheen verhuizen, zullen met name de bewoners van buurman De Drie Eiken die het meest van het centrum gebruikmaken, daar emotie bij hebben. Op de nieuwjaarsreceptie, die ze samen met burgemeester Rob Metz bezocht, zei wethouder Liesa van Aalst zich dit goed te kunnen voorstellen.
VOORUITKIJKEN
In toespraken wordt vaak teruggekeken op het voorbije jaar, maar de wethouder vond het juist een moment van vooruitkijken. Er staat immers veel te gebeuren. Niet alleen de renovatie van woongebouw De Drie Eiken door wooncorporatie Cocon Wonen, maar dus ook de verhuizing van de SWOS-activiteiten naar Den Bergh. De aan De Drie Eiken aangebouwde benedenruimte, nu nog het Ontmoetingscentrum, blijft voor de bewoners beschikbaar.
Aan het Den Berghplein wordt hard gewerkt om het nieuwe dorpshuis dit jaar in gebruik te kunnen nemen. Dat betekent dus afscheid van het Ontmoetingscentrum. ,,Ik kan me voorstellen dat u daar met emotie naar kijkt, met weemoed, onzekerheid, nieuwsgierigheid of enthousiasme of misschien wel alles tegelijk. Maar als u emotie voelt, is dat een teken dat u geeft om deze plek en aan de ontmoeting hier. Het betekent dat deze plek en de ontmoetingen hier iets voor u betekenen,” aldus de wethouder.
MEER MOGELIJKHEDEN
,,Op de nieuwe plek aan het Den Berghplein zijn straks nog meer mogelijkheden voor ontmoetingen. We hopen dat u daar uit betrokkenheid gaat meebouwen aan een nieuw huis, een thuis. Dat is hier toch ook de plek, een beetje een huiskamer. Ik hoop dat u daar veel mooie momenten met elkaar gaat beleven.”
Na het heffen van het glas zorgde de Soesterbergse band Happyhunweer voor de sfeer voor de rest van de bijeenkomst.















