Sharon van Rouwendaal.
Sharon van Rouwendaal. Instagram Sharon van Rouwendaal

Tweevoudig olympisch kampioene Van Rouwendaal stopt met zwemmen

6 september 2025 om 07:37 Zwemmen

HILVERSUM/BAARN (ANP) Tweevoudig olympisch kampioene Sharon van Rouwendaal beëindigt haar carrière als openwaterzwemster. Dat heeft de 31-jarige zwemster bekendgemaakt in de talkshow RTL Tonight.

Van Rouwendaal won de olympische titel op de 10 kilometer open water bij de Spelen van Rio de Janeiro in 2016. Na het zilver bij de Spelen in Tokio in 2021, veroverde ze opnieuw de olympische titel bij de Spelen in Parijs vorig jaar. De in Baarn geboren en in Soest opgegroeide zwemster is drievoudig wereldkampioene in het open water en geldt als de beste atlete ooit in deze discipline.

De openwaterzwemster vertelde in de talkshow dat ze overwoog te stoppen op haar hoogtepunt, na het winnen van goud in Parijs. “Maar ik wilde het 100 procent zeker weten. En dat weet ik sinds ik twee maanden geleden als ambassadeur op het WK was en het niet miste.”

Van Rouwendaal zei dat ze maar moeilijk kan verwoorden wat ze allemaal moest opgeven voor haar topsport. ,,Je hebt heel veel blessures en moet er eigenlijk alles voor doen. Als 13-jarig meisje ben ik van huis gegaan en nu ben ik bijna 32. Ik heb achttien jaar van mijn leven gegeven om te zwemmen. Ik trainde zeven uur per dag en daarnaast wil je alleen maar slapen en heb je pijn. Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken en heb mijn ouders en familie heel veel gemist. Nu woon ik in dezelfde straat bij ze.”

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie