Nico van der Burgt geflankeerd door zijn partner Liselotte en burgemeester Rob Metz.
Nico van der Burgt geflankeerd door zijn partner Liselotte en burgemeester Rob Metz. Jaap van den Broek

Huldiging Soester paratriatleet en medaillewinnaar Nico van der Burgt

27 september 2024 om 09:08 Triatlon

SOEST In de raadszaal stonden donderdagavond de gemeenteraad en veel belangstellenden stil bij de prestatie van Nico van der Burgt. De Soester won een maand geleden een bronzen medaille op de Paralympische Spelen. Die fraaie plak had hij meegenomen naar de huldiging die hem ten deel viel in het gemeentehuis.

Door Johan van Beek

Onder luid applaus en een fragment uit ‘Parade’, het ‘volkslied’ van Parijs 2024, werden Van der Burgt en zijn partner Liselotte door burgemeester Rob Metz naar een politiek podium begeleid. Met bloemen en een schilderij van Soest als fysieke herinnering kreeg de paratriatleet een plek in de schijnwerpers gezet. In de tussentijd ging het eremetaal rond langs de raadsleden.

Je hebt een super prestatie geleverd, we zijn trots op jou als topsporter

TWEE ‘PROEFWEDSTRIJDEN’

,,Je hebt een super prestatie geleverd, we zijn trots op jou als topsporter”, sprak Metz de medaillewinnaar toe. Van der Burgt won in augustus brons op de paratriatlon in de klasse PTS-3. Hij  heeft van zijn heupen tot zijn voeten verkorte spieren, maar dat heeft hem niet thuis op de bank gehouden. Als fietser en zwemmer sportte hij al veel. Een bevriende arts suggereerde hem om zich aan te melden bij Team NL. Na twee ‘proefwedstrijden’, één in Japan, één in Canada, verzekerde Van der Burgt zich al van de A-status van het NOC*NSF.

(De tekst gaat verder onder deze foto)


Ook Marijke Roest (zilver in 2004 in Athene) kwam Nico van der Burgt feliciteren. - Jaap van den Broek

Drie jaar van intensieve training gingen aan het succes in de Parijse hoofdstad vooraf. Dat kon dankzij de afgedwongen status, maar ook dankzij de zeer soepele medewerking van de leiding en collega’s van de school waar hij werkt.

In de raadszaal waren donderdag niet alleen politici en ambtenaren getuige van de huldiging. Ook familie, vrienden en andere belangstellenden waren speciaal voor Van der Burgt naar de politieke arena gekomen. Onder hen ook Marijke Roest die in 2004 (Athene) zilver won met het zitvolleybalteam.

(Meer in de Soester Courant van woensdag 2 oktober).

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie