Tot nu toe nog maar drie personen op deze foto van wie de naam is achterhaald.
Tot nu toe nog maar drie personen op deze foto van wie de naam is achterhaald. Archief HVS

Weinig reacties op foto Crescendo

8 november 2023 om 08:00 Historie Verdwenen Soest

SOEST De groepsfoto van gymnastiekvereniging Crescendo, gemaakt voor de Tweede Wereldoorlog en geplaatst in de Soester Courant van 25 oktober, heeft weinig reacties opgeleverd. Er is één naam toegevoegd kunnen worden aan het lijstje van personen, die herkend zijn.

René van Hal

Het betreft hier Alda van Zuilen van de Koninginnelaan. Haar vader had onder meer een ijskar waarmee hij in de zomerperiode in de weekeinden doorgaans bij de Oranjeboom stond. Eerder waren al Trees Kok (nummer 5) en Ans Kok (nummer 8) herkend.

BELANGSTELLING In 1921 werd in Soest de eerste gymnastiekvereniging opgericht. Toen in 1928 in Amsterdam de Olympische Spelen werden gehouden, kwam ook het turnen in Nederland en ook in Soest veel meer in de belangstelling te staan en gingen steeds meer mensen deze sport beoefenen.

In november van dat jaar werd in Soest een nieuwe vereniging de Soester Turn Club opgericht, enkele jaren later gevolgd door de katholieke gymnastiekvereniging Crescendo, waarvan de groepsfoto in deze rubriek staat afgebeeld.

Door de jaren heen zijn er nog meer turnverenigingen ontstaan die successievelijk samengingen en uiteindelijk in 1970 allemaal verenigd zijn in de Algemene Gymnastiek Vereniging De Springbokken. 

Op de site van de Historische Vereniging Soest/Soesterberg is een historisch overzicht terug te vinden over de turnsport in Soest. Het is een uitwerking van een artikel dat in het winternummer van het verenigingsblad Van Zoys tot Soest was gepubliceerd.

INFORMATIE Informatie kan worden gedeeld met René van Hal, tel. (035) 6020573, redactie Verdwenen Soest, p.a. Spinet 47, 3766 ZB Soest of info@verdwenensoest.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie