Een aantal Fakkeldraagsters met rechts leidster Oehoe Alie Frankena.
Een aantal Fakkeldraagsters met rechts leidster Oehoe Alie Frankena. HVS

Fakkeldraagsters in 1961

26 mei 2026 om 07:54

Op zoek naar huisvesting

SOEST Deze keer een groepsfoto van Scoutinggroep De Fakkeldraagsters. Die werd genomen bij het afscheid van Oehoe Alie Frankena als leidster. Dat is geweest in 1961.


René van Hal

Oehoe Frankena staat zelf rechts op de foto maar wie zijn de meisjes die met haar op de foto staan?

De Fakkeldraagsters zijn kort na de Tweede Wereldoorlog opgericht in een tijd dat Nederland zich in een periode van wederopbouw bevond. Oehoe Frankena was een van de eerste leidsters binnen deze vereniging en is daar 15 jaar actief geweest voor ze in juli 1961 afscheid nam. In die jaren waren de Fakkeldraagsters bijna continue op zoek naar huisvesting. Geen fraai clubhuis zoals ze sinds 1978 hebben aan de Den Blieklaan. Ze hadden bijeenkomsten in een oude wagon in het Baarnse bos, een schuilkelder achter Braamhage, een garage van de directeur van Zonnegloren, in het clubhuis van de Hopman Masselmangroep, een schuilkelder aan de Pieter de Hooghlaan, een barak (Kabouterhuis) bij het Openluchttheater (geopend in 1954) en nog vele andere plekken.

Alie Frankena heeft in al die jaren gestreden voor goede huisvesting waarbij ook de verschillende onderdelen bij elkaar gesitueerd zouden moeten worden. Ze wist met haar enthousiasme velen de inspireren.
Het zou mooi zijn wanneer we de meisjes die met haar op de foto staan een naam kunnen geven.


CONTACT Iedereen die over informatie beschikt over welke meisjes op deze foto's staan, wordt verzocht contact op te nemen met René van Hal: 06-23284667, redactie Verdwenen Soest, p/a Spinet 47, 3766 ZB Soest of info@verdwenensoest.nl.