Afbeelding
Emma Pot

'Eus' speelt De Klassenmigrant

13 april 2026 om 19:19

FLINT Wie veertig jaar geleden had voorspeld dat kleine Eus uit een achterbuurt carrière zou maken met de Nederlandse taal, zou waarschijnlijk voor gek zijn verklaard. Toch wist Özcan Akyol, schrijver, columnist, presentator en documentairemaker, zich te ontworstelen aan de arbeidersklasse, met name dankzij onderwijs en literatuur. 


Maar wie zich omhoog werkt, blijft vaak een buitenstaander en het doorgronden van een nieuwe sociale klasse stopt nooit.

In De Klassenmigrant neemt Eus in de voorstelling zijn publiek mee in zijn persoonlijke, soms pijnlijke, maar vooral hoopvolle reis. Met humor en scherpte vertelt hij op het podium over de obstakels, inzichten en kansen die hij tegenkwam op weg naar een nieuw bestaan. 

Een inspirerend en actueel pleidooi voor het geschreven woord, culturele ontwikkeling en klassengelijkheid. 



Özcan Akyol ‘Eus’ staat op vrijdag 24 april in Flint met zijn voorstelling De Klassenmigrant. Kaarten bestellen voor deze voorstelling kan via www.flint.nl of telefonisch via 033 4229 229.