Zincafé 'Einde van de hel'
13 april 2026 om 18:38SOEST Ds. Gerrit Olsman geeft op donderdag 16 april een lezing in het Zincafé in De Binnenhof met als thema: ‘Het einde van de hel’. Is er leven na de dood?
Miljoenen mensen zijn opgegroeid met angstige beelden over de dood. Vooral het geloof in een eeuwige hel beschadigt veel. Het idee van een eeuwigdurende hel waarin grote zondaars en ongelovigen voor altijd en eeuwig worden gestraft, past niet bij het geloof in God die ten diepste liefdevol en barmhartig is. Volgens de Bijbel kan en zal God onrecht en zonde wel bestraffen. Maar het is de vraag of we ons die straf per se als eeuwig moeten voorstellen. Er zijn immers veel Bijbelteksten die wijzen op een hoopvolle toekomst voor alle mensen, voor de hele wereld. Daar past dan geen eeuwige hel bij.
Dat zou betekenen dat we ons de straf in het hiernamaals moeten voorstellen als tijdelijk en dat er ruimte zal zijn voor reiniging en bekering. Wij weten over het hiernamaals slechts weinig. De Bijbel spreekt erover, maar die teksten moeten wel goed worden uitgelegd. Wat is de intentie van teksten over hel en verdoemenis? Zijn het dreigementen om mensen tijdens hun aardse leven tot inkeer en omkeer te brengen? Of zijn het objectieve beschrijvingen van hoe het er na dit leven aan toe zal gaan, en dan ook nog eens voor eeuwig, als je hebt geleefd zonder je van God iets aan te trekken?
De Binnenhof aan de Veenbesstraat 2 gaat open om 19.30 uur voor koffie en thee. De lezing begint om 20.00 uur (vrijwillige bijdrage). Na afloop is er ontmoeting met een drankje.